جونی لوندوسکی

پروفسور علوم سیاسی، دانشگاه لندن

وی از سال 2007 عضو آکادمی انگلیس بوده و در سال 2009 به عنوان آکادمی آکادمی علوم اجتماعی انتخاب شد. وی رییس هیئت تحریریه فصلنامه سیاسی و عضو هیئت تحریریه سیاست انگلیس، مجله بریتانیایی علوم سیاسی و سیاست فرانسه است. او از سال 1995 تا 2000 استاد سیاست و رییس دپارتمان دانشگاه ساوتهمپتون بود. وی معاون رئیس کنسرسیوم اروپا برای تحقیقات سیاسی از 2003-2000 و عضو شورای تحقیقات موسسه دانشگاه اروپا از سال 2003 تا 2008 بود. او به عنوان مشاور جنسیت و سیاست برای UNECE، کمیسیون اروپا و شورای اروپا عمل کرده است. او هدایت کمیسیون اروپا را برای تحقیق در مورد وضعیت تحقیق در مورد جنسیت و سیاست در اروپا در سال‌های 1996 و 1997 انجام داد. تا زمانی که این برنامه در سال 2010 به اتمام برسد، وی به عنوان مجری اروپایی بنیاد علوم اروپا بود که در تحقیق در زمینه جنسیت و دولت سرمایه‌گذاری می‌کرد.

وی به دو رشته اصلی از تحقیق علاقه دارد. اولین مورد نمایندگی سیاسی است. او بخصوص علاقه‌مند به تحقیق در این درباره است که چگونه نهادها با روابط جنسیتی شکل و چگونه نهادها به روابط جنسیتی شکل می‌دهند و چگونه این به نوبه خود بر نمایندگی سیاسی و کیفیت دموکراسی تأثیر می‌گذارد. دومین زمینه مطالعاتی مورد علاقه وی، توسعه و اجرای سیاست برابری در انگلیس و اتحادیه اروپا است. او همچنین در موضوع جنسیت و نمایندگی سیاسی تحقیق کرده است. عضوگیری سیاسی و انتخاب کاندیداها، ترکیب سیاست‌های برابری در انگلستان و اروپا؛ سیاست برابری جنسی و سیاستگذاری عمومی جنسیت تحقیق کرده است.

او برای کتاب عضوگیری سیاسی: جنسیت، نژاد و طبقه در پارلمان انگلیس 1995 به همراه پیپا نوریس به دلیل کمک به ادبیات نمایندگی و نظام‌های انتخاباتی جایزه‌ای دریافت کرده است.

آثار

کارهای منتشر شده وی در رابطه با جنسیت و سیاست شامل موارد زیر است: سیاست زنانه (2005)، فمینیسم دولتی و نمایندگی سیاسی (2005)، گزارش هانسارد در مورد زنان در قدرت 2005 (با سارا چایلدز و روزی کمبل). جنسیت و مشارکت سیاسی (2004) با پیپا نوریس و روزی کمبل؛ زنان و سیاست در اروپا (1986)؛ سیاست فمینیستی معاصر (1993) (با ویکی راندال)، حضور سیاسی: جنسیت، نژاد و طبقه در پارلمان انگلیس (1995) (با پیپا نوریس)، و موج بلند یا زمان زیاد برای زنان کارگر (1998) (با ماریا ایگل).

سیاست زنانه مطالعه‌ای در مباحث معاصر نمایندگی سیاسی زنان است. اهداف آن عبارتند از: اول، استدلال‌هایی برای برابری نمایندگی سیاسی میان زن و مرد، دوم، توصیف و توضیح فعالیت‌ها و روش‌های افزایش نمایندگی سیاسی زنان در انگلیس. سوم، توجه به تحولات انگلیس در یک زمینه گسترده‌تر، با توجه به تحولات مشابه در سایر کشورها و مناطق جهان. هدف چهارم نشان دادن اهمیت مستمر نهادها به ماهیت و امکان نمایندگی سیاسی است. سرانجام، تلاش می‌شود توجه دانشمندان علوم سیاسی به اهمیت جنسیت در مطالعه سیاست جلب شود.

مطالعه نمایندگی انگلیس که یک پژوهش با همکاری سارا چایلدز است که به بررسی نگرش‌ها، سوابق و تجربیات کاندیداهای انتخابات عمومی انگلیس در سال 2005 پرداخته است.

  • گزارش کمیسیون انتخابات انگلیس: جنسیت و مشارکت سیاسی.
  • زنان در سیاست در انگلیس.
  • صداهای متفاوت، زندگی‌های متفاوت: جنسیت و سیاست.
  • جنسیت و احزاب سیاسی.
  • سیاست و جامعه در اروپای شرقی.

ایمیل کنفرانس: ipsawomen@gmail.com

کانال تلگرامی: ipsawomen@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *